0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Історія виникнення піжами

Історія виникнення піжами

Вікторіанська епоха. У ті часи як одяг для сну використовували нічну сорочку вільного крою. Це було просто та практично. Але до середини 1800-х років нічний одяг вже мав стильний вигляд. Майстрині почали використовувати для його пошиття виточки, новий декор, матеріали, навіть кольорові тканини. Умовності світського статуту того часу дозволяли жінці у сорочці приймати гостей та навіть гуляти по саду (одягнувши поверх халат). Часто бувало так, що жінка у сорочці проводила увесь день, готуючись до вечірнього балу.


Чоловіки також могли носити нічний одяг цілий день, навіть виходили у піжамі в зал, коли на порозі з'являвся випадковий гість. Вільну куртку та штани, у яких спали, часто вдягали поверх денного одягу. Це захищало одяг від попелу у курильні та плям у їдальні, дозволяючи чоловікам завжди залишатися елегантними та доглянутими.


Кінець 19 — поч. 20 століття. В США піжами прийшли вже з Великої Британії, знову таки, разом із колонізаторами. На відміну від Індії та Британії тут їх носили не тільки чоловіки, а й жінки, й діти. Чоловічі піжами мали вільний крій, і були схожі на нічні сорочки, довжиною до колін, доповнені штаньми. Шили їх, переважно, з бавовни, віскози, та шовку. Для зимових ночей існували піжами з фланелі.


Жінки почали вдягати піжами для нічного сну вже після 1 світової війни (1914—1918 рр.). Більше того, тогочасні дизайнери жіночого одягу пішли далі: на основі піжами вони винайшли одяг для дому та пляжний костюм. Жіночу піжаму шили з сатину, віскози, шовку та навіть легкого шифону. Цей одяг був вільного крою, складався із поєднання штанів довжиною до щиколотки та куртки. Штани зав'язувалися внизу на стрічку чи затягувалися мотузкою. Куртку шили обов'язково з рукавами, довжина яких могла варіюватися.


Дитячі піжами. Спалах популярності. Довести те що піжама, це не тільки гарно, але й дуже практично, вдалося одній із швейних фірм штату Мічиган. У 1860 році вони просто сказали батькам, що навіть у морозяну та дощову погоду їхні діти не змерзнуть вночі. Їхні піжами були пошиті з товстої офсетної тканини, тому батьки їм повірили. Протягом року фірма збільшила свої прибутки та об'єми виробництва у 20 разів! Й пізніше окрім піжам запропонувала батькам колготки, повзунки та дитячі сорочки з рукавичками. Цей одяг популярний дотепер серед батьків, які мають малюків до року, причому у всіх країнах світу.


Роки гендерної революції. В 1971 році Комісія з безпеки споживчих товарів встановила стандарт для піжами: тканина, з якої шили відтепер нічний одяг мала бути вогнестійкою. А ще, жіноча піжама втратила стиль унісекс і мала принципово жіночі ознаки: рюші, мереживо, дизайнерське оздоблення та різні форми комірця та горловини. Окрім того, абсолютно біла піжама відійшла на другий план, в моду увійшов яскравий горох, клітинка та кольорові плями різних форм та варіацій.    


«Підігріла» цікавість до піжам і енергетична криза, яка також припала на 1970-ті роки. Саме тоді з'явилися суцільні піжами-комбінезони. 


Піжама у сучасному світі. 20 і 21 століття диктує свою моду на піжами. Зараз піжама -  це не тільки улюблений домашній одяг, а й поле для творчості дизайнерів. Сьогодні піжаму вільно носять як вдома, так і на вулиці. Модельєри вигадали сотні різних варіацій на тему піжами, створили безліч стилів та комбінацій. Найпопулярнішою вважається піжама, що складається із довгих штанів та кофти.