0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Стилі, характеристики, фасони піжам

Стилі, характеристики, фасони піжам

Класифікація

За призначенням. Піжами поділяються на одяг для сну та для дому.


За сезонами. Виокремлюють піжами зимові, міжсезонні (весна-осінь) та літні.


За матеріалом. Піжами шиють як з натуральних (бавовна, льон, бамбук, віскоза, модал), так і з синтетичних тканин (мікрофібра, фліс). Частіше зустрічаються т.з. «змішані» вироби з поєднання натуральної та синтетичної нитки в одному полотні у різному відсотковому співвідношенні. Таке поєднання підсилює якість натуральної тканини та сприяє збільшенню її зносостійкості.


За типом тканини. Піжами можуть бути:


Велюрові (переважно бавовна з додаванням поліестеру);

Махрові (з різних матеріалів — бавовни, мікрофібри, бамбуку);

Трикотажні — інтерлок (100 % бавовна або віскоза, матеріал має підвищену термоізоляцію, тонку текстуру трикотажу);

Шовкові (натуральна шовкова нитка); 

Трикотажні — футер (бавовна з додаванням незначної кількості поліестеру, має щільну текстуру, м'який виворіт, використовується, здебільшого, лише для дорослих піжам);

Фланель (бавовняна тканина полотняного або саржевого переплетення ниток, з пухнастим двостороннім або одностороннім рівномірним не щільним начосом);

Фліс (синтетична тканина, для якої характерне максимально можливе збереження тепла).

За комплектацією. Вирізняють піжами класичні (кофта + штани чи сорочка + штани), комбінезони, піжами для літа: з капрі, шортами, футболкою.    


Характеристики, якими мають володіти піжами

Циркуляторна функція. Здатність підтримувати нормальний теплообмін між шкірою людини та зовнішнім середовищем, пропускати повітря.

Практичність. Простий догляд, легке прання, можливість використовувати і як одяг для сну, і як домашній одяг.   

Стійкість до зношування. Це співвідношення між якістю тканини та максимальною кількістю разів прання.  

Усадка. Схильність тканини піжами розтягуватись, або ж навпаки, зменшуватися у розмірах під дією високої температури прання, віджиму на великій швидкості тощо.

Гіпоалергенність. Піжама має бути максимально екологічною, та не викликати подразнень шкіри, набряків, будь-яких інших симптомів алергічної реакції.  

Стилі, комплектація та фасони

Жіночі піжами

Класичні. У комплекті — широкі штани та вільна сорочка на ґудзиках, схожа за кроєм на чоловічу. Втім, сучасні дизайнери трохи удосконалили класичну модель: сорочка перетворилася на реглан з довгими рукавами, а штани перетворилися на штани чи бриджі з манжетою на щиколотці.

Модель з шортами, капрі, бриджами. Так звана «полегшена класика», популярна у міжсезоння та влітку. Шиють ці комплекти з легких, тонких тканин (шовк, віскоза, атлас). Верхня частина з цього комплекту — майка, топ чи футболка.

Комбінезон. Суцільний одяг для зимового сну. Найчастіше шиють з махрової тканини, велюру, флісу.

Еротичні піжами. Комплекти, які шиють з дуже тонкої тканини (сатину, шовку, атласу) та прикрашають декором з мережива. За фасоном вони мають повторювати контур тіла та виглядають дуже відверто.

Чоловічі піжами

Класична. Піжама — двійка, що складається з довгих штанів вільного крою та сорочки (кофти). У літньому варіанті — комплект складається з вільних шортів та футболки.

Шовкова піжама – різновид чоловічого відвертого одягу. Складається з сорочки та штанів, має класичний крій.

Пижама кігурумі. Різновид комбінезону. Шиють з теплої тканини — махри, велюру, флісу, мікрофібри. Застібка — блискавка чи ґудзики.